SportBG
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.
SportBG

Спортът по света и у нас
 
ИндексПоследни снимкиТърсенеРегистрирайте сеВход

 

 Музика и стилове

Go down 
+3
nixon
^Kofi4ka Master^
Borko
7 posters
АвторСъобщение
Borko
Admin
Borko


Брой мнения : 38
Join date : 19.07.2008

Музика и стилове Empty
ПисанеЗаглавие: Музика и стилове   Музика и стилове Icon_minitimeСъб Юли 19, 2008 2:09 pm

Смятам че в днешно време музиката е нещо без което никoй от нас не може.Тук пишете всичко каквото искате относно музика без значение какъв стил слушате. Smile
Върнете се в началото Go down
https://sportbg.bulgarianforum.net
^Kofi4ka Master^
Admin
^Kofi4ka Master^


Брой мнения : 76
Join date : 19.07.2008
Age : 115
Местожителство : Варна , морето , сините вълни!:P

Музика и стилове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Музика и стилове   Музика и стилове Icon_minitimeСъб Юли 19, 2008 3:26 pm

Напълно съгласен съм! Very Happy От създаването й (а това е било , когато първобитните започнали да чукат и тракат по камани и по земята Laughing ) , всеки я слуша било то за релакс , било то за всичко друго! Very Happy
Върнете се в началото Go down
http://koliowood.myminicity.com/
nixon

nixon


Брой мнения : 20
Join date : 19.07.2008

Музика и стилове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Музика и стилове   Музика и стилове Icon_minitimeСъб Юли 19, 2008 4:23 pm

Разбира се, че не може да се живее без музиката. Мисля, че спорта и музиката са една добра комбинация, особенно ако тренираш по - тежко ти трябва и необходимата музика, за да си надъхан ;]
Върнете се в началото Go down
Borko
Admin
Borko


Брой мнения : 38
Join date : 19.07.2008

Музика и стилове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Музика и стилове   Музика и стилове Icon_minitimeСъб Юли 19, 2008 6:34 pm

Може да се живее без чалга Laughing
Върнете се в началото Go down
https://sportbg.bulgarianforum.net
Tincheto_




Брой мнения : 1
Join date : 19.07.2008

Музика и стилове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Музика и стилове   Музика и стилове Icon_minitimeНед Юли 20, 2008 12:04 am

Е то е ясно че без музика неможе,няма спор ама кажете поне каква музика слушате Smile . Аз спадам по към рок музиката.Харесва ми стила,слушам групи като Three Days Grace,Nickelback,3 Doors Down,Evanescence..любима ми е Skillet.Харесвам и баладите на Metallica..Общо взето мога да слушам всичко спадащо към изброените Smile Ми от мене толкова,сега сте вие на ред (:
Върнете се в началото Go down
k1n4o the Goat
The Goatmaster
k1n4o the Goat


Брой мнения : 89
Join date : 20.07.2008

Музика и стилове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Музика и стилове   Музика и стилове Icon_minitimeНед Юли 20, 2008 12:34 am

Оп... Какво си имаме тук? Поредната дискусийка за музика в която аз ще се намеся. Хе-хе... Няма да минете без мен.
За мен Rock 'n' roll-ът е всичко. Било то тежък, лек, стар, нов, блус, буги и т.н. той си е като религия, но не съм ограничен само до това. Определени групи освен AC/DC и Аеросмит не слушам. Харесвам рок и метъл, а чалгата Борко и Тинчето знаят, че и аз я мразя от дъното на душата си.
Дискусийката е забавна. Не я оставяйте да замира, пък аз ще се включвам като се сетя.
Върнете се в началото Go down
nixon

nixon


Брой мнения : 20
Join date : 19.07.2008

Музика и стилове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Музика и стилове   Музика и стилове Icon_minitimeНед Юли 20, 2008 10:39 pm

Да взема и аз да са присъединя към чалга хейтарите Very Happy Иначе Аеросмит, имат си яките песнички ама понякога фалцетото на вокала понякога не ма кефи, ама пред "Dream On" напрао са прекланям Very Happy
Върнете се в началото Go down
Borko
Admin
Borko


Брой мнения : 38
Join date : 19.07.2008

Музика и стилове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Музика и стилове   Музика и стилове Icon_minitimeНед Юли 20, 2008 10:47 pm

Аз слушам пънк и рок пънк.Да кажем че има и някои метал песни които ми харесват но не са много като цяло съм фен на пънка Smile
Върнете се в началото Go down
https://sportbg.bulgarianforum.net
k1n4o the Goat
The Goatmaster
k1n4o the Goat


Брой мнения : 89
Join date : 20.07.2008

Музика и стилове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Музика и стилове   Музика и стилове Icon_minitimeНед Юли 20, 2008 10:57 pm

Фалцета в Aerosmith е по - скоро пищене. Стивън Тейлър (Певецът) е познат като "демонът на пищенето". Някой хора, като мен, харесват Aerosmith заради този ефект на вокала.
Върнете се в началото Go down
Borko
Admin
Borko


Брой мнения : 38
Join date : 19.07.2008

Музика и стилове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Музика и стилове   Музика и стилове Icon_minitimeВто Юли 22, 2008 6:24 pm

Ако ще говорим за групи бих казал че Rancid са моята любима група Smile
Върнете се в началото Go down
https://sportbg.bulgarianforum.net
k1n4o the Goat
The Goatmaster
k1n4o the Goat


Брой мнения : 89
Join date : 20.07.2008

Музика и стилове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Музика и стилове   Музика и стилове Icon_minitimeСря Юли 23, 2008 1:39 am

Нека този, който не знаеше, че Rancid са любима група на Борко, да напише това:
(\__/)
(='.'=)
("")("")
Върнете се в началото Go down
^Kofi4ka Master^
Admin
^Kofi4ka Master^


Брой мнения : 76
Join date : 19.07.2008
Age : 115
Местожителство : Варна , морето , сините вълни!:P

Музика и стилове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Музика и стилове   Музика и стилове Icon_minitimeСря Юли 23, 2008 1:44 am

(\__/) Laughing Laughing Laughing
(='.'=)
("")("")


А относно групите:За сега нямам любима. Surprised
Върнете се в началото Go down
http://koliowood.myminicity.com/
k1n4o the Goat
The Goatmaster
k1n4o the Goat


Брой мнения : 89
Join date : 20.07.2008

Музика и стилове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Музика и стилове   Музика и стилове Icon_minitimeСря Юли 23, 2008 1:53 am

Имало е значи човек, на който борко не е казал. lol!
Върнете се в началото Go down
UnTraCeabLe

UnTraCeabLe


Брой мнения : 12
Join date : 22.07.2008

Музика и стилове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Музика и стилове   Музика и стилове Icon_minitimeСря Юли 23, 2008 7:05 pm

Бих казал че LP цепят мрака lol!

Музика и стилове Lp10
Върнете се в началото Go down
Yas Escobar




Брой мнения : 45
Join date : 20.07.2008
Местожителство : All Along The Watchtower,Pumpin' My Retard

Музика и стилове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Музика и стилове   Музика и стилове Icon_minitimeСря Юли 23, 2008 8:30 pm

ИМА СИ ТЕМА ЗА ГРУП?И!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!ТАЗИ Е ЗА СТИЛОВЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Върнете се в началото Go down
k1n4o the Goat
The Goatmaster
k1n4o the Goat


Брой мнения : 89
Join date : 20.07.2008

Музика и стилове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Музика и стилове   Музика и стилове Icon_minitimeСря Юли 23, 2008 10:10 pm

Така е, но не се карай!
Върнете се в началото Go down
Yas Escobar




Брой мнения : 45
Join date : 20.07.2008
Местожителство : All Along The Watchtower,Pumpin' My Retard

Музика и стилове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Музика и стилове   Музика и стилове Icon_minitimeЧет Юли 24, 2008 12:30 am

k1n4o the Goat написа:
Така е, но не се карай!
Не се карам Smile
Върнете се в началото Go down
nixon

nixon


Брой мнения : 20
Join date : 19.07.2008

Музика и стилове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Музика и стилове   Музика и стилове Icon_minitimeЧет Юли 24, 2008 6:48 pm

Е, може да засегнем стила на Linkin Park ;]
В общи линии се води рап рок, често рап метал и т.н. Появяве се межуд средата и края на 80-те.
Могат да се намерят такива елемнти в албуми на The Chash, Kid Rock, Korn, LP ест, Limp Bizkit (може би уважавам най - много тях от тоя стил)
Стила обединява елемнти от хип - хопа, пънка, рока и метала. Друго друго не се сещам. В общи линии не го харесвам мноо тоя стил особенно Линкин Парк, щото са комерсиална история и тей, е все пак има песни които се заслушвам, но чесно казано предпочитам без тях ;]
Върнете се в началото Go down
Yas Escobar




Брой мнения : 45
Join date : 20.07.2008
Местожителство : All Along The Watchtower,Pumpin' My Retard

Музика и стилове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Музика и стилове   Музика и стилове Icon_minitimeПет Юли 25, 2008 1:06 pm

nixon написа:
Е, може да засегнем стила на Linkin Park ;]
В общи линии се води рап рок, често рап метал и т.н. Появяве се межуд средата и края на 80-те.
Могат да се намерят такива елемнти в албуми на The Chash, Kid Rock, Korn, LP ест, Limp Bizkit (може би уважавам най - много тях от тоя стил)
Стила обединява елемнти от хип - хопа, пънка, рока и метала. Друго друго не се сещам. В общи линии не го харесвам мноо тоя стил особенно Линкин Парк, щото са комерсиална история и тей, е все пак има песни които се заслушвам, но чесно казано предпочитам без тях ;]
Аз слушам също и мн стилове от рап,но не ми харесват LP по същата причина.Ще добавя Rage Against The Mаchine.
Според мен те са най-добрите в този стил.Колкото по темата харесвам street hop,всички от zulu nation,horrorcore rap,hardcore rap,east coast old school-a,има и добри нови,само че са дълбоко в underground-a,абе въобще всякакъв рап,стига да не е американ чалга,или безмислен генгста рап(макар и да има изпълнители,които уж водят под този стил,обаче не са толкова зле).От друга музика харесвам world metal (то там има само една група май lol! ),зарибил съм се по три-четири пънк групи.И по някои по-ънд. електроники,които са на светлинни години от разни там хитчета.Ами това-за мен на първо място е хип-хоп музиката,защото често обръщам по-голямо внимание на текстовете.
Не се изказах съвсем добре,но пък за моемнта това е,което имам да кажа.
Върнете се в началото Go down
nixon

nixon


Брой мнения : 20
Join date : 19.07.2008

Музика и стилове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Музика и стилове   Музика и стилове Icon_minitimeПет Юли 25, 2008 3:51 pm

Ам не слушам много хип хоп поради липса на музика, текстовете наистина признавам, че си имат своя как да кажа самите изпълнители изразяват така живота си и проблемите си в гетото и т.н. , но лично предпочитам блуса щото пак тъмнокожите са го замислили с тей една китара под дървото оплаквайки се от робските години и работата. Просто мисля, че музиката е по - стойностна, щото рапа доколкот са сещам, се появява покрай диско концертите, когато са наемали чернокож да забавлява публиката между песните, и така е почнал да римува и е казвал разни кирийки, после се добавят и басове не знам ко и изведнъж се появява гангсетрския рап. Нямам нищо против този тип рап, просто след 90-те самия рап като цяло се комерсиализира, а като погледнеш не е кой знай каква музика, просо си уважавам блуса повече, а от него тръва рок н рол-а а от там вече по хард рок дори метала и т.н.
Върнете се в началото Go down
Yas Escobar




Брой мнения : 45
Join date : 20.07.2008
Местожителство : All Along The Watchtower,Pumpin' My Retard

Музика и стилове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Музика и стилове   Музика и стилове Icon_minitimeПет Юли 25, 2008 4:24 pm

nixon написа:
Ам не слушам много хип хоп поради липса на музика, текстовете наистина признавам, че си имат своя как да кажа самите изпълнители изразяват така живота си и проблемите си в гетото и т.н. , но лично предпочитам блуса щото пак тъмнокожите са го замислили с тей една китара под дървото оплаквайки се от робските години и работата. Просто мисля, че музиката е по - стойностна, щото рапа доколкот са сещам, се появява покрай диско концертите, когато са наемали чернокож да забавлява публиката между песните, и така е почнал да римува и е казвал разни кирийки, после се добавят и басове не знам ко и изведнъж се появява гангсетрския рап. Нямам нищо против този тип рап, просто след 90-те самия рап като цяло се комерсиализира, а като погледнеш не е кой знай каква музика, просо си уважавам блуса повече, а от него тръва рок н рол-а а от там вече по хард рок дори метала и т.н.
За музиката - мен и звученето ме кефи- не всяка песен е повтаряне на два тона(но и всеки си има предпочитания),и не всеки текст е за робските години,междувпрочем има и много стойностни бели рапъри,и не всеки текст е само за проблеми на обществото/та.Освен това са измислили и някакъв нов тип поезия(може да прочетеш някой текст на Rakim или на Canibus да разбереш за какво ти говоря,но това е само една нищожна част) .Но си прав - всяко изкуството се комерсиализира в момента ,в който се предостави на по-широка публика - и не попъри като 50 и Солджата са го убили.А иначе рапирането не произлязло точно така ,нито пък и хип хопът.Изминал е дълг път още от древността от Западна Африка,та чак до ямайксият DJ ,Kool Herc и тийнейджърът Afrika Bambaataa и мн. мн. други,които по един, или друг начин променят музиката,или допринасят за нея.Гангатерския рап си е стил на рапа и не се е появил ей така изведнъж - измислил гое Schooly D,но не съм фен на този стил. Все пак ако видиш някои текстове ,ще видиш ,че това не са само някакви си кириики,но и са неразбираеми за някой,който попринцип не слуша такава музика.Ще се върна пак на бийтовете,колкото и да ти е чудно рап може да се свири и с оркестър,а до това за разнообразието на инструменталите ,според мен може да бъде по-голямо от това на рок-енд-роулът(между другото това е и един от силовете,от който е тръгнала тази музика),защото се основава на семпли от всякакви други стилове,и постоянно могат да се създават нови,колкото до еднообразието и рапа си има брейкдаун и могат да се вкарват разните там вариации в самият инструментал,признавам,че има и песни с липса на мелодия,но и те пак си ме кефят,по-raw влизат.Има си и всякакъв рап за всякакво настроение,в истинският рап има свобода.Все пак съм далеч от мнението ,че това е единствената музика Very Happy .И не те карам да го харесваш,просто казвам,че не е глупава музика,кога не харесваш нещо,не е казано,че е тъпо - като картина на Пикасо,която мога и да не разбера,защото примерно не съм ценител,но това не е причина да я отричам.Е,малко далече стигнах,ама карай...
Между другото и ти слушаш много стойностна музика.
Върнете се в началото Go down
nixon

nixon


Брой мнения : 20
Join date : 19.07.2008

Музика и стилове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Музика и стилове   Музика и стилове Icon_minitimeПет Юли 25, 2008 5:18 pm

Не съм казал, че рапът е тъпа музика и не мисля така, прсото не ми е по вкуса много от сегашния рап (има и песнички които си слушам поради една или друга причина). Мерси за инфото научих много неща, между другото не съм много изненадан, че може да има цял оркестър за рап концерт примерно, просто съм свикнал по друг начин. Наскоро слушах така да се каже черна музика, ще те излъжа за името на изпълнителите и песните защото не ги знам, но ми допадна това, че си рапираха, но и също така пяха, музиката им беше забавна, всъщност нещо като комбинация между фънк, блус, джаз и хип хоп. Честно казано ми хареса, трябва да поразпитам за тази колекцийка, хареса ми наистина.
Върнете се в началото Go down
Yas Escobar




Брой мнения : 45
Join date : 20.07.2008
Местожителство : All Along The Watchtower,Pumpin' My Retard

Музика и стилове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Музика и стилове   Музика и стилове Icon_minitimeПет Юли 25, 2008 5:27 pm

Хип Хоп музиката попринцип комбинира тези стилове и мн други.Иначе си прав - всеки си има вкус.А за сегашният рап си прав,качествените неща са само в ъндърграунда.Може би само NaS прави изключение.Само да те светна - рап е самото ритмично изговаряне.

П.П. : Може да прозвучи банално,но музиката се дели на две части - качествена и некачествена.
Върнете се в началото Go down
Sponsored content





Музика и стилове Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Музика и стилове   Музика и стилове Icon_minitime

Върнете се в началото Go down
 
Музика и стилове
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1
 Similar topics
-

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
SportBG :: Свободно Време :: Музика-
Идете на: